Mało kto nie lubi prezentów! Większość znanych nam osób bardzo za nimi przepada. Duża część jednak nie znosi niespodzianek. Dlaczego? Bywają one bardzo nietrafione, a niekiedy nawet bardzo krzywdzące. Tak się dzieje, kiedy patrzymy na kogoś przez pryzmat stereotypów. Chcesz coś dać chłopakowi i myślisz, że marzy on tylko o nowej grze i lepszym komputerze? Dziewczyna marzy jedynie o kosmetykach i ciuchach? Nie zawsze tak jest! Jak nie popełnić gafy i podarować najbliższej osobie coś, co jej się spodoba? Zastanówmy się nad tym w kontekście dnia chłopaka. Pomysłów na prezenty na dzień chłopaka jest od groma. Jak wybrać ten jeden, który będzie strzałem w dziesiątkę?

Kieruj się tym, co podoba się osobie obdarowywanej

Najważniejsze podczas zakupu prezentu to zapomnieć o własnych upodobaniach. Oczywiście musisz ocenić wizualnie, czy to, co kupujesz jest w porządnym stanie, czy nie jest zużyte lub zniszczone. Pamiętaj jednak, że to, co Tobie się podoba, niekoniecznie będzie zachwycać obdarowywanego chłopaka. Zbadaj dokładnie zainteresowania młodego mężczyzny. Spytaj najbliższe jemu osoby, jakie jest jego hobby, co jego wciąga i przy czym odpoczywa. Nie zawsze jest to tak oczywiste. Dużo chłopaków jest bardzo skrytych i większość z nich swoje ulubione zajęcia wykonuje w zaciszu pokoi. Możesz się porządnie zdziwić! Może chłopak, dla którego szykujesz prezent, ma w piwnicy ciemnię i lubi stare aparaty fotograficzne? Może ma pod łóżkiem gitarę, na której grywa swoje ulubione kawałki? Bądź Sherlockiem – sprawdź to!

Krok ku nowej pasji

Prezent z okazji dnia chłopaka to dobry pretekst, by popchnąć bliską Ci osobę do posmakowania nowego zajęcia! Być może obserwujesz chłopaka, którego od dawna ciągnęło do samochodów wyścigowych. Dlaczego by nie podarować mu voucher na jazdę szybkim autem albo ekstremalną jazdę quadem? Jeśli chłopak ma zamiłowanie do sztuki i szkicuje często w zeszytach ładne rysunki to może warto zastanowić się nad zakupieniem mu farb i płótna, na którym mógłby namalować swój pierwszy obraz? Nigdy nie wiadomo, co okaże się krokiem ku rozkwitnięciu prawdziwej pasji! Twój prezent może się w dużej mierze przyczynić do tego, że bliski Ci chłopak zacznie robić coś, co zostanie z nim na zawsze i będzie sprawiać mu ogromną radość.